ایجاد شغل بدون سرمایه

چگونه کسب و کار را با (تقریبا) هیچ پولی شروع کنیم؟

شما هیجان زده برای شروع یک کسب و کار هستید. شاید شما یک ایده دارید، یا شما فقط با ایده راه اندازی و رشد شرکت خودتان مجذوب خود هستید. شما مایل به ریسک برخی از خطرات، مانند ترک کار فعلی خود و یا رفتن بدون درآمد شخصی برای مدتی هستید اما یک مانع لجستیکی وجود دارد که شما را متوقف می کند: شما پول زیادی ندارید.

در ظاهر، این یک مشکل بزرگ به نظر می آید، اما فقدان سرمایه شخصی نباید شما را از پیگیری رویاهای خود متوقف کند. در واقع،  امکان شروع و رشد یک کسب و کار با تقریبا هیچ سرمایه گذاری مالی مشخصی وجود دارد. اگر بدانید چه کاری را باید انجام دهید.

چرا کسب و کار نیاز به پول دارد؟

اول، بیایید نگاهی بیندازیم به اینکه چرا کسب و کار در ابتدا نیاز به پول دارد. هیچ یکنواختی برای “استارت آپ ها” بدون هزینه اولیه وجود ندارد، بنابراین کسب و کارهای مختلف نیازهای مختلفی دارند. در ابتدا تخمین شما از میزان نیازتان، قبل از شروع روشهای جایگزین برای تأمین مالی شرکت خود، اهمیت زیادی دارد.

موارد زیر را در نظر بگیرید-

پروانه و مجوز : بسته به منطقه شما ممکن است نیاز به پروانه کسب و کار یا رجیستری خاص داشته باشید.

تدارکات:  آیا شما مواد اولیه را خریداری می کنید؟ آیا به کامپیوترها و یا دستگاه های دیگر نیاز دارید؟

تجهیزات: آیا به ماشین آلات یا نرم افزار تخصصی نیاز دارید؟

فضای اداری: این یک هزینه عظیم است و شما نمی توانید چیزهایی مانند اینترنت، هزینه های خدمات آب و برق، خدمات نگهداری و آنچه که به خارج از کارهای دفتری مانند حقوق و دستمزد و صدور صورت حاساب است، صرف نظر کنید.

انجمن ها، اشتراک ها، عضویت: کدام نشریات و وابستگی ها به هر ماهه اضافه می شوند؟

هزینه های اجرایی: بازاریابی را فراموش نکنید.

هزینه های حقوقی: آیا در طول فرایند توسعه کسب و کار شما مشاوره با وکیل دارید؟

کارکنان استخدامی، کارکنان آزاد و پیمانکاران. اگر شما نمیتوانید آن را به تنهایی انجام دهید، شما به افرادی در قبال حقوق مشخص نیاز دارید.

با توجه به آنچه گفته شد، شما دو راه اصلی برای شروع کسب و کار با پول کمتر دارید: کاهش هزینه های خود و یا افزایش سرمایه موجود خود از منابع خارجی. شما در اینجا سه گزینه دارید:

۱- نیازهای خود را کاهش دهید

اولین گزینه شما این است که مدل کسب و کار خود را تغییر دهید تا نیازهای کمتری را که در بالا ذکر شد، داشته باشید. به عنوان مثال، اگر شما در حال برنامه ریزی برای شروع یک شرکت به عنوان یک مشاور یا یک مترجم آزاد هستید، می توانید هزینه های “کارمند” خود را با در نظر گرفتن تنها یک کارمند در ابتدا کاهش دهید. مگر اینکه به فضای اداری نیاز داشته باشید، می توانید از خانه کار کنید. شما حتی می توانید تکارهایتان را با تدارکاتی با منابع ارزان تر انجام دهید، و یا تمام خطوط تولید را که از ابتدا بسیار گران هستند، قطع کنید.

چند هزینه وجود دارد که شما نمیتوانید از آن اجتناب کنید. مجوز و هزینه های حقوقی شما را به عقب برمی گرداند حتی اگر شما هر چیز دیگری را کاهش دهید. با توجه به SBA، بسیاری از شرکت های کوچک با کمتر از ۳۰۰۰ دلار شروع به کار می کنند و حق رای دادن به خانه ها را می توان به اندازه ۱۰۰۰ دلار آغاز کرد.  با توجه به SBA(اداره تجارت کوچک)، بسیاری از شرکت های کوچک با کمتر از ۳۰۰۰ دلار شروع به کار می کنند و حق فرانشیز بر پایه خانه را می توان با ۱۰۰۰ دلار گرفت.

۲- بوت استرپ

گزینه دوم شما به ایده یک دوره “گرم کردن” برای کسب و کار شما اشاره می کند. به جای رفتن مستقیم به حالت کسب و کار کامل، شما فقط با اصول اولیه شروع خواهید کرد. شما ممکن است یک وبلاگ و سایت خدماتی را راه اندازی کنید، دامنه خود، مخاطبین خود و سود خود را کاهش دهید تا بتوانید شروع به کار کنید. اگر شما می توانید به عنوان یک فرد خود کار کنید، شما از برخی از بزرگترین هزینه های اولیه اجتناب خواهید کرد (و از وضعیت مالی ساده تر نیز استفاده می کنید). یک شرکت پردازش پرداخت، مانند حساب بانکی، می تواند کمک بزرگی باشد، زمانی که در حال تلاش برای فاکتور و پیگیری حرفه ای هستید. هنگامی که شما شروع به درآمد می کنید، شما می توانید در خود سرمایه گذاری کنید و کسب و کار را قطعه در قطعه ای را تصور می کنید، در یک واحد قرار دهید.

۳- منابع خارجی

گزینه سوم شما همه چیز در مورد گرفتن بودجه از منابع خارجی است. راه های بالقوه برای جمع آوری سرمایه وجود دارد – حتی اگر شما خودت ندارید. فقط چند منبع بالقوه برای شما وجود دارد:

  • دوستان و خانواده. از امکان دستیابی به کمک از دوستان و خانواده اجتناب نکنید، حتی اگر مجبور باشید که سرمایه را از منابع مختلف جدا کنید.
  • سرمایه گذاران فرشته. سرمایه گذاران فرشته، افراد ثروتمند هستند که عقاید تجاری را در اوایل نسل خود باز می گردانند. آنها معمولا در معرض مالکیت جزئی شرکت قرار می گیرند یک قربانی است که ارزش دارد.
  • سرمایه داران ریسک پذیر. سرمایه داران ریسک پذیر مانند سرمایه گذاران فرشته هستند، اما معمولا مشارکتی و یا سازمان هایی هستند و تمایل به کسب و کار طلایه داری که در حال حاضر وجود دارد، دارند.
  • Crowdfunding . به دلیل آن محبوب است: با یک ایده خوب و کار کافی، شما می توانید سرمایه برای هر چیزی جذب کنید.
  • کمک های مالی و وام های دولتی. اداره کوچک کسب و کار (تعدادی از سازمان های دولتی و محلی) به رشد کسب و کارهای کوچک کمک می کند. بسیاری از وام ها و کمک های مالی به شما کمک می کنند تا شروع به کار کنید.
  • وام های بانکی. اگر اعتبار شما در وضعیت خوبی باشد، می توانید همیشه خط اعتباری را با بانک باز کنید.

 

پست های مشابه

باهوش ترین افرد جواب می دهند
تولید برق از حرکت دوچرخه
باهوش ترین افرد جواب می دهند
آموزش صحیح برای کار
نشانه هایی برای خروج از کار

یک نظر ارسال کنید

error: Content is protected !!