بررسی پورشه پانامرا + فیلم

معرفی پورشه پانامرا ۲۰۱۴

پورشه پانامرا در سال ۲۰۱۳ در نمایشگاه شانگهای چین معرفی شد، پورشه پانامرا اولین خودروی هیبریدی پلاگین در کلاس خودش بود.
Related image

اگر بخواهیم به یکی از سوالات اساسی در مورد اینکه چرا تصمیم گرفته شد در چین معرفی شود؟ این است که چین بعد از ایالات متحده آمریکا بزرگترین بازار بزرگ پورشه می باشد و نکته جالب توجه این است که آلمان از این نظر در رتبه سوم قرار دارد.

پانامرا هیبریدی مدل SE-2014  دومین مدل خودروهای هیبریدی پانامرا محسوب می شود قدرت این موتور ۹۵HP است که در مقایسه با مدل قبلی بیش از ۴۷HP قدرت بیشتری دارد. موتور الکتریکی این مدل توسط مجموعه ی باطری های لیتیومی/ یونی شروع به حرکت کرده و انرژی معادل ۹.۴ کیلووات بر ساعت تولید می کند این میزان انرژی در مقابل انرژی تولید توسط مدل قبلی تقریبا ۵ برابر شده است. لازم به ذکر است که میزان انرژی تولیدی توسط موتور مدل قبلی ۱.۷ کیلووات بر ساعت بود.

Image result for ‫معرفی پورشه پانامرا 2014‬‎ زمان مصرفی برا شارژ اینگونه باطری ها ۲.۵ ساعت با استفاده از ولتاژ بالا و در صورت استفاده از ولتاژهای خانگی حدود ۴ ساعت زمان می برد(در آلمان).

مصرف ترکیبی مدل قبلی این خودرو ۷.۱ لیتر بود که در این مدل ۵۶ درصد کاهش یافته و به میزان ۳.۱ لیتر رسیده است. در مورد عملکرد فتی خودرو هیبریدی پانامرا مدل SE 2014 شایان ذکر است که برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ متر بر ثانیه ۰.۵ ثانیه بهبود زمان داشته است متوسط مسیری قابل پیمودن توسط این خودرو ۱۸ الی ۳۶ کیلومتر و حداکثر سرعت نیز ۱۳۵ کیلومتر در حالت فول الکتریکی می باشد.

کلیه مشخصات فنی پورشه پانامرا ۲۰۱۴ در جدول زیر قابل مشاهده می باشد

در ویدئو زیر شما می توانید بررسی کامل پورشه پانامرا ۲۰۱۴ را مشاهده فرمایید

 

 

پست های مشابه

موتورهای دو زمانه چگونه کار می کنند
طراحی مکانیزم مکانیکی چرخدنده مورب
عملکرد سوپرشارژرها
کلینچ
خط تولید بی ام وی

یک نظر ارسال کنید

error: Content is protected !!