طراحی مبدل های حرارتی

مبدل های حرارتی چگونه طراحی می شوند؟

برای اینکه بتوانیم یک مبدل حرارتی را انتخاب کنیم، باید بدانیم:

  • نوع مایع مدار اولیه، دما و سرعت جریان (معمولا مایع داغ)
  • آنچه شما می خواهید  مدار اولیه خارج کنید (اتلاف گرما یا دمای خروجی مورد نظر)
  • نوع مایع مدار ثانویه، دما و سرعت جریان (معمولا خنک کننده)

شاخه های بالا تنها اصول هستند. هنگام انجام یک تحقیق با هم، و طراحی یک مبدل حرارتی، شما باید  هر گونه محدودیت از دست دادن فشار و هر گونه نیازهای خاص دیگر را در نظر بگیرید.

مبدل های حرارتی دریایی

اصول عملیاتی مبدل حرارتی دریایی همانند یک کولر طراحی شده با استفاده از آب شیرین است. با این وجود که توجه اصلی طراح این است که مبدل حرارتی دریایی باید مقاوم به فرسایش یا خوردگی ناشی از آب دریا باشد. این به این معنی است که مواد لازم برای تماس با آب دریا باید مناسب باشند، مانند کوپرو نیکل ۹۰/۱۰، نانوذرات نیکل ۷۰/۳۰، برنز و تیتانیوم.

عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید در هنگام طراحی یک مبدل حرارتی دریایی مورد توجه قرار گیرد. اگر سرعت کم باشد، خطر  مسدودی لوله ها به وسیله  شن و ماسه و دیگر ذرات وجود دارد و از سوی دیگر خیلی سریع باشد، آن ذرات نیز می توانند به سرعت صفحه لوله و تیوب ها را تخریب کنند(باعث ساییده شدن آن ها شوند).

حفاظت اضافی را می توان با نصب یک آند قربانی شونده مبدل حرارتی می تواند بر اساس درخواست فراهم شود. این معمولا به حفره های رشته ای که برای پلاگین تخلیه استفاده می شود نصب می شود و در تماس مستقیم با جریان آب دریا است.

پست های مشابه

خواص روان کننده برای گیربکس
انواع پمپ های جابجایی مثبت رفت و برگشتی : پمپ دیافراگمی

یک نظر ارسال کنید

error: Content is protected !!