فیلتر آب صنعتی

نسل آینده سیستم تصفیه آب صنعتی (تصفیه آب معکوس)

روشی که در ادامه برای تصفیه آب به آن اشاره می‌شود برخلاف تکنولوژی‌های قدیمی مثل تصفیه آب با عبور از تلی از ماسه، ذغال‌سنگ و فیلتر‌های کربنی محصول مایع ۱۰۰% تمیز در حین فرایند تصفیه معکوس می‌دهد و در حین زدودن جامدات و روغن از آب، به محصول به دست آمده یکنواختی موثر دوبرابری نسبت به روش‌های متداول ماسه و فیلترهای کربنی می‌دهد. هم چنین روش نگه‌داری ارزان‌تری نسبت به سایر روش‌های تصفیه معمول با ورقه‌های کربنی دارد. به خصوص بهره‌بردن از این روش در فرآیند جداسازی روغن‌های چسبنده و جامدات معلق سنگین کاربردی‌تر است. این روش تصفیه که به آن روش تصفیه آب با جریان معکوس با پره اختلاطی می‌گویند برای جدا کردن روغن، گریس و سایر مواد معلق در آب ایده‌آل است. از یک سیستم پمپ یا تخلیه هوا برای جریان دادن به سیال تصفیه معکوس استفاده می‌شود. استفاده کردن از پره‌های اختلاطی قوی موجب به دست آمدن آب تصفیه شده در جریان معکوس با خلوص بالا در انتهای سیکل احیا می‌شود.

 

روش کار

همزمانی که آلودگی‌ها توسط مواد فیلتراسیون جذب شود و با ادامه یافتن جریان ورودی در مسیر محدودشده یک فشار خلا به وجود می‌آید. وقتی که فشار خلا به نقطه‌ی تعیین شده برسد، یعنی محصول تمیز به دست آمده و آلودگی‌ها رفع شده‌اند. در این مرحله سیکل احیا آغاز می‌شود. در این مرحله، جریان سیال متوقف می‌شود و پره اختلاطی برای به جنبش درآوردن محتویات مخزن شروع به چرخش می‌کند. هدف مخلوط شدن همگن آلودگی‌های گرفته شده و مواد فیلتراسیون است.

پس از مخلوط شدن همگن، آب فرآوری‌نشده وارد فرآیند می‌شود، در این هنگام پمپ، مایعی که شامل تمامی آلودگی‌ها است را توسط لوله خروجی تصفیه‌معکوس به خارج منتقل می‌کند. در طی این مرحله محصول فیلترشده توسط صفحه‌ی پساتصفیه در فیلتر آب صنعتی نگه‌داشته می‌شود مادامی که آب آلوده در جریان است و به جریان پساب فرستاده می‌شود. هر واحد فیلتراسیون قادر به فرآوری ۵۰ تا ۶۵۰۰ گالن بر دقیقه آب است.

بازرسی فرآیند

با استفاده از مخزن شیشه‌ای تعبیه شده برای نمونه محصول به دست آمده که در هر واحد تصفیه در بستر واحد تعبیه می‌شود قابل بازرسی است. این بازرسی پس از رسیدن فشار خلا به صفر اینچ جیوه اجرا می‌شود. به این فشار، نقطه مبنای تمیزی هم می‌گویند.

پست های مشابه

انواع پمپ های جابجایی مثبت رفت و برگشتی : پمپ دیافراگمی
انواع پمپ های جابجایی مثبت رفت و برگشتی : پمپ پیستونی
پمپ جابجایی مثبت رفت و برگشتی
طبقه بندی انواع پمپ های هیدرولیکی
طبقه بندی و انواع پمپ های مایع یا هیدرولیکی

1 نظرات

  1. پاسخ

    مطالبتون خیلی خوب بود، از مطالب علمی تون ما را بی بهره نگذارید.🙏

یک نظر ارسال کنید

error: Content is protected !!