مکانیزم مکانیکی چرخ رنجیر

مکانیزم درایو زنجیره ای

درایو زنجیره ای(Chain derive) یک راه انتقال انرژی مکانیکی از یک مکان به مکان دیگر است. رایو زنجیره ای(Chain derive)  اغلب برای انتقال قدرت به چرخ های وسیله نقلیه، به ویژه دوچرخه و موتور سیکلت استفاده می شود. درایو زنجیره ای(Chain derive) در انواع وسیعی از ماشین آلات علاوه بر وسایل نقلیه استفاده می شود.

اغلب، قدرت توسط یک زنجیر غلتکی، شناخته شده به عنوان زنجیره درایو و یا زنجیره انتقال منتقل می شود. عبور از یک چرخ دنده به چرخ دنده دیگر، با دندان های چرخ دنده با سوراخ در لینک زنجیره ای صورت می گیرد. چرخ دنده می چرخد و این زنجیره نیرو را به سیستم وارد می کند. نوع دیگری از زنجیره درایو زنجیره مورس است که توسط شرکت زنجیره مورس ایتکا، نیویورک، ایالات متحده ساخته شده است. این دندان ها را دچار تغییر کرده است.

درایو زنجیره ای

زنجیر غلتکی و چرخدنده زنجیرخور

مکانیزم نوعی درایو زنجیره ای دارای دستگاه برای کشش زنجیره ای است.

برای دانلود فایل طراحی مکانیزم بالا در نرم افزار اینونتور(inventor) اینجا کلیک کنید

 

ژنراتور موج ورودی زرد رنگ شکل بیضی همیشه با تمام غلطک های یک زنجیر بسته ارتباط دارد. لینک زنجیره ای دارای یک پین زاویه دار برای ایجاد یک دوران کامل با کانراد نارنجی متصل است.

این مکانیزم یک مکانیزم مکانیکی حرکتی درایو زنجیره ای هارمونیک است.

پست های مشابه

مکانیزم پیوند های تلفیقی
تولید برق از حرکت دوچرخه
مکانیزم مکانیکی حرکتی

2 نظرات

 1. پاسخ

  سلام
  چند تا مکانیزم کلمپ چرخ دنده یا گردان چرخ دنده میخواستم

  • پاسخ

   با سلام
   کلیه مکانیزم های مکانیکی و حرکتی زیادی در داخل کانال خانه مکانیک و هم چنین کانال تلگرام @Mech_Mechanisms به صورت روزانه قرار داده می شود، با مراجعه به آدرس داده شده، میتوانید مکانیزم های مورد نظر را بیابید. با تشکر

یک نظر ارسال کنید

error: Content is protected !!